Manisa Oto Kiralama'ya Hoşgeldiniz!

Manisa Ertürk Oto Kiralama Araç Kiralama ŞartlarıSürücü Belgesi ve Yaş Sınırı


Araç kiralamak için 22 yaşını doldurmuş olmak ve en az 2 yıllık B grubu ehliyet sahibi olmak gerekmektedir.

Kiralama Süresi


Kiralama süresi hafta arası en az 1 gün (24 saat) , hafta sonu 2 gündür. (48 saat ) Aracın iade saatinin 1 saat geçirilmesi durumunda 1/3, 2 saat geçirilmesi durumunda 2/3, 3 saat geçirilmesi durumunda ise tam gün ücreti alınır.

Kiralama KM sınırı


Günlük kiralamalar için geçerli olan günlük KM sınırı: 300 KM dir. KM aşımı durumunda her 1 km 60 kuruş (0,60 TL/KM) ile ücretlendirilir.

Kasko/Sigorta


Araçlar %5 muafiyetli Rent A Car kaskoludur. Kasko sigortasının geçerli olabilmesi için bazı önemli şartlar bulunmaktadır. Alkol ve uyuşturucu kullanılması durumunda sigortalar geçerliliğini tamamen yitirir. Aynı şekilde, yasal hız sınırlarına uyulmaması, kontratta yazan kişiler dışında aracın kullanılması, yük haddinin aşılması ve karayolları dışında aracın kullanılması durumunda da sigorta geçerli olmamaktadır. Sigortaların geçerli olabilmesi için trafik ve alkol raporlarının kaza anında tutulması ve en geç 48 saat içinde aracın kiralandığı tedarikçiye teslim edilmesi gerekir.

Ek Sürücü


Kiralanan herhangi bir araç birden fazla kişi tarafından kullanılabilir. İkinci ya da ek sürücünün kiralama öncesinde mutlaka bildirilmiş olması ve kiralama kontratına işlenmesi gerekir.Bu sayede ek sürücü de kasko sigortası kapsamına alınmış olur. Ek sürücünün de doğal olarak ana sürücü için belirtilen yaş ve ehliyet kriterlerine uyması gerekir.

Yakıt


Araç teslim alınırken yakıt deposu seviyesinin kontrol edilmesi önemlidir. Kiralanan aracın aynı seviyede yakıtla iade edilmesi beklenir. Fazla yakıtla iade edilen araçlar için ekstra bir para iadesi söz konusu değildir. Eksik yakıt olması durumunda, yakıt ücreti ve hizmet bedeli tahsil edilebilir.

Trafik Cezaları


Trafik cezaları kiracıya aittir. Aracın trafikten alıkonulması halinde, bu süre kiralama süresine eklenir.

Yurt Dışına Çıkış


Araçların Türkiye sınırları dışına çıkarılmasına izin verilmemektedir.

HGS/OGS-Otomatik geçiş ücretleri


Araçlarımızın tamamında OGS veya HGS bulunur. Bu sayede paralı otoyollardan otomatik olarak geçiş yapabilirsiniz. HGS/OGS ücreti kullanıldığı kadar + 10 TL hizmet bedeli ile birlikte araç iadesinde tahsil edilir.